بازدید هیئت اعزامی بنیاد هاسب از استان خوزستان با میزبانی مؤسسه بهار خرمشهر

مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه

image_print
نسخه مناسب چاپ

در تاریخ ۲۱ و ۲۲ مهرماه ۱۴۰۲ هیئتی به سرپرستی ریاست هیئت امنای بنیاد همدلان آینده نگر ایران جناب آقای مقیمی و دو نفر از اعضای هیئت مدیره و همکاران آن بنیاد، در سفری دو روزه از شهرستان­  های خرمشهر و آبادان و ماهشهر و اهواز دیدن کردند.

در ابتدای این سفر در جلسه ­ای با حضور مدیرعامل و تعدادی اعضای هیئت مدیره و همکاران مؤسسه بهار خرمشهر، در محل این مؤسسه در خرمشهر، شرکت کرده و با برنامه­ ها و فعالیت­ های آن از نزدیک آشنا شدند. سپس گزارشی از وضعیت مدارس خرمشهر از زبان رئیس آموزش و پرورش شهرستان خرمشهر را استماع کردند.

پس از جلسه، در بازدید میدانی ابتدا از یک درمانگاه بزرگ که با زیربنای ۱۶۰۰ متر مربع توسط یکی از خیرین خرمشهری ساکن آمریکا در حال ساخت و در آستانه تکمیل بود، باحضور ایشان و مدیر سلامت سازمان منطقه آزاد اروند، بازدید شد و مقرر گردید که دانشگاه بهداشت و درمان عهده دار تجهیز آن شود، در ادامه هیئت از یکی از روستاهای خرمشهر که ایجاد صندوق کسب و کار درآن برنامه ریزی شده بود، حضور یافتند.

در ادامه بازدیدها در سمینار آموزشی مخصوص کسب و کار روستایی با حضور یکصد نفر از تسهیگران و روستاییان علاقمند به اشتغال در آبادان شرکت کردند.

در پایان روز اول سفر، گروه اعزامی ضمن بازدید از یک طرح بزرگ سرمایه گزاری در ماهشهر با استاندار خوزستان در اهواز ملاقات و مدت ۴۵ دقیقه با ایشان درباره ی موضوعات توانمند سازی روستاییان و ضرورت حمایت ایشان از این امر، مذاکراتی صورت گرفت.

دیدارهای روز دوم سفر، با بازدید از کارگاه تولیدی شیرینی پزی سرحانیه که از طرح ­های اجرا شده توسط مؤسسه بهار بوده و ۸ نفر از خانم­ های روستای سرحانیه خرمشهر آن را اداره می‌کنند، آغاز شد و سپس از دو روستا که صندوق­ های کسب و کار آن ها تأسیس شده بود، بازدید به عمل آمد. گروه اعزامی به همراه اعضایی از هیئت مدیره مؤسسه بهار در انتهای نیمه اول روز از دو مدرسه که در مرحله تخریب و بازسازی مجدد بودند، بازدید کردند.

هیئت اعزامی هاسب پس از صرف ناهار در مؤسسه بهار و دیدار و گفتگو با یکی از اعضای شورای شهر خرمشهر و همچنین مدیر سلامت سازمان منطقه آزاد اروند، درباره تهیه طرح و برگزاری همایشی ملی درباره نظافت شهر خرمشهر و فضای سبز آن‌، به توافق رسیدند.

در بخش دوم روز بعد بازدیدها، هیئت ابتدا کارگاه بسته بندی خرمای سعمران برای صادرات را که با حمایت مؤسسه بهار تأسیس و فعال شده بود، افتتاح کرد و سپس از ۳ روستا که در آن ها طرح توان افزایی جوانان و جویندگان کار برنامه ریزی شده بود، بازدید به عمل آورد.

همچنین از یک مدرسه روستایی آبادان بازدید و مقرر شد که یک کلاس مورد نیاز آن مدرسه توسط یکی از خیرین که هیئت را همراهی می­ کرد، ساخته شود.

در پایان با حضور در جزیره مینو و بازدید از پروژه کسب و کار خانگی سبزی خردکنی که توسط ۳ نفر از زنان خودسرپرست با کمک مؤسسه بهار، اداره می‌شد، سفر هیئت اعزامی هاسب به خوزستان به پایان رسید. لازم به ذکر است که بنیاد همدلان آینده نگر ایران قصد دارد خوزستان را در حوزه فعالیت قرار دهد و این کار را عملاً کلید زده است. به همین منظور مؤسسه بهار خرمشهر را به عنوان نماینده خود انتخاب کرده است تا بدون داشتن دفتر و نیروی اجرایی، طرح­ ها و پروژه­ های مورد نظر خود را بخصوص در زمینه ایجاد اشتغال پیش برد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:


دیدگاه خود را بنویسید: